Aktualizováno
23.1.2025
Sociálně geografické studio SocGeo se s hrdostí podílelo na projektu "Udržitelně do škol", který realizuje organizace Pěšky městem. Tento projekt se zaměřuje na podporu udržitelné mobility a bezpečné dopravy dětí do škol.
Cílem je vytvořit přívětivé a bezpečné prostředí v okolí škol, které motivuje děti a jejich rodiče k využívání pěší dopravy, koloběžek nebo jízdních kol ve snaze snížit dopravní zátěž a zvýšit kvalitu života všech obyvatel města
vysvětluje Jan Haruda základní cíl snahy celého projektu.
Spolupráce na projektu "Udržitelně do škol"
V rámci semináře Zklidňování dopravy a tvorba veřejných prostranství jsme představil část výsledků práce nejen z výzumu, ale i z dlouhodobého pohledu na problematiku kritických bodů ve městě. Tato kritická místa (rozuměj místa, která jsou dopravně velmi exponovaná) vytváří v lidech zvýšený dopravní stres a jejich překonávání tak může být dopravně limitující pro všechny obyvatele měst, nejvíce však pro ty nejzranitelnější z nich.
Více v prezentaci níže.
K tématu kritických míst a jejich analýzám pro města Hradec Králové a Praha se vrátíme v jednom z budoucích příspěvků.
Pokud patříte mezi ty zastupitele, nebo vedení obce či města, kteří chtějí zlepšovat podmínky pro život ve svém okolí, rádi vám budeme v tomto úkolu nápomocni.
uzavírá Haruda.
Autor:
Socgeo studio
Autor fotografií:
,
Autor fotografií:
,
,
Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho!
Spolupracujeme s urbanisty, krajináři, architekty, vodohospodáři a dopravními experty.
Spolupracujeme s českými univerzitami i globálními institucemi.